Sport

Fitore historike e Malit të Zi, avancon në raundin kryesor të Evropianit

Mali i Zi - hendboll
 

Fitorja më e madhe në histori për Malin e Zi është vlerësuar ajo ndaj Sllovenisë, e arritur të hënën mbrëma në kuadër të Kampionatit Evropian të hendbollit. Mali i Zi fitoi me shifrat 33:32, ndërsa portieri Nebojsha Simiq bëri pritje vendimtare në fund.

Mali i Zi përfundoi i dyti në grupin A me 4 pikë dhe avancon në raundin kryesor, “Main Round”.