Sport

Kryendeshja e gjithë fundjavës, City e pret Chelsean

 

Kryendeshja e gjitha ligave evropiane në këtë fundjavë do të luhet në Angli.

Të shtunën në orën 13:30, skuadra e Manchester Cityt që është kryeson me 53 pikë, do të luajë kundër Chelseat që është në vendi e dytë dhe ka 10-të pikë më pak. Ky ballafaqim i takon xhiros së 22-të Premier Leagues.