1 perditesime
22:43

Broja shkëlqen në fitoren e Southamptonit

Sulmuesi shqiptar, Armando Broja ka vazhduar me formë të lartë në Premier League. Broja të martën mbrëma shënoi golin e tretë për Southamptonin që fitoi 4:1 ndaj Brentfordit. Broja mori top në gjysmë të fushës dhe shpërtheu në kundërsulm.

20-vjeçari ka pesë gola e një asistim në Premier League.

Ka edhe dy gola të tjerë në dy ndeshje për Kupë.

Ndeshja e së martës mbrëma i takoi xhiros së 18-të të Premier Leagues. Southamptoni është i 11-ti me 24 pikë nga 20 ndeshje.

22:02

Broja shënon tjetër gol në Premier League, feston me “shqiponjë”

Sulmuesi shqiptar, Armando Broja ka vazhduar shkëlqimin në Premier League.

Ai të martën mbrëma realizoi gol për Southamptonin që po udhëheq 3:1 ndaj Brentfordit.

Broja shënoi golin e tretë në minutën e 49-të.