Sport

Avdijaj i vendosur t’i heshtë kritikët

 

Sulmuesi kosovar Donis Avdijaj është i vendosur që ta kthejë karrierën e tij në rrugën e duhur te skuadra e Hartbergut. Ish-futbollisti i Schalkes nuk dëshiron të njihet më si lojtar problematik dhe po synon ta heqë këtë njollë me paraqitje të mira në futbollin austriak.

“Unë mund ta ndryshojë imazhin tim vetëm nëpërmjet paraqitjeve të mira në fushë. Ky edhe është syni mi im për shkak se nuk dua që njerëzit të mos shohin si një lojtar që ka bërë gabime gjatë karrierës”, është shprehur Avdijaj në një intervistë të mërkurën. Ai ka insistuar se gjërat po i shkojnë shumë mirë te Hartbergu, i cili është klubi i tij i nëntë në karrierë.