Sport

Trippieri i kërkon Newcastlet 120 mijë funte në javë

 

Newcastle Unitedi është i gatshëm të paguajë 22 milionë funte për Kieran Trippierin e Atletico Madridit. Por, në bisedimet që kanë nisur qe disa ditë, klubi anglez ka hasur në pengesën e parë.

Sipas “Football Insider”, Trippieri po kërkon 120 mijë funte në javë dhe kontratë për tri vjet e gjysmë.