Sport

Kosova synon ta fitojë grupin

 

Drejtori i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Muharrem Sahiti ka thënë se grupi në Ligën e Kombeve është i përballueshëm. Ai ka theksuar se Kosova synon ta fitojë grupin, i cili mundëson ngritjen në Ligën B.

Në shortin e tërhequr, Kosova është pjesë e grupit të dytë të Ligës C, së bashku me Greqinë, Irlandën e Veriut dhe fituesin e ndeshjes mes Qipros e Estonisë.