Sport

Januzaj e Sociedad avancojnë në Ligën e Evropës

 

Real Sociedadi ka fituar 3:0 për të zënë vend në fazën nokaut të Ligës së Evropës. Sociedadi të enjten mbrëma fitoi ndeshje vendimtare ndaj PSV Eindhovenit.

Adnan Januzaj startoi te Sociedadi dhe luajti deri në minutën e 70-të. Mikel Oyarzabal shënoi dy gola, ndërsa një e shtoi Alexander Soerloth.