2 perditesime
20:43

Messi dhe Mbappe shkëlqejnë në fitoren e PSG-së

PSG-ja e ka mbyllur me fitore fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Skuadra franceze është kualifikuar në raundin e eliminimit direkt nga pozita e dytë e Grupit A. Në ndeshjen e fundit, Parisi e a mposhtur Club Bruggen me rezultatin 4:1.

Kylian Mbappe shënoi dy gola brenda shtatë minutash (2’, 7’). Kurse dy gola të tjerë i realizoi Lionel Messi. Për 3:0, Messi shënoi gol të bukur nga distanca në minutën e 38-të. Ndërkaq, golin e dytë personal dhe të katërtin për ekipin francez, argjentinasi e shënoi nga penalltia në minutën e 76-të.

Club Brugge është bërë ekipi i 38-të i ndryshëm që Messi i shënon gol në Champions dhe ky është rekord në këtë garë. Golin e vetëm për Club Brugge e shënoi Mats Rits në minutën e 68-të. PSG-ja grumbulloi 11 pikë, ku arriti tri fitore, dy barazime dhe pësoi një humbje. Kurse Club Brugge perëndoi i fundit me katër pikë.

19:26

Messi shënon supergol për PSG-në

PSG-ja e ka trefishuar epërsinë ndaj Club Brugges. Golin e tretë për skuadrën franceze e ka shënuar Lionel Messi.

Ai realizoi gol të bukur nga distanca në minutën e 38-të.

Për argjentinasin ishte goli i katërt këtë sezon në Ligën e Kampionëve

https://streamwo.com/file/61af9fa0b51c0

18:59

Mbappe shënon dy gola për shtatë minuta

Kylian Mbappe ka shënuar dy gola brenda shtatë minutash për PSG-në në ndeshjen kundër Club Brugges në Ligën e Kampionëve.

Francezi realizoi në minutën e dytë dhe të shtatë.

Kjo ndeshje i takon Grupit A. PSG-ja e ka të sigurt kualifikimin në fazën e eliminimit direkt nga pozita e dytë.

https://streamwo.com/file/61af99aa4eda3

https://streamwo.com/file/61af9e4876194