Sport

Emir Sahiti: Ndjenjë speciale të shënosh ndaj Dinamo Zagrebit

 

Sulmuesi kosovar, Emir Sahiti, ka lënë gjurmë në derbin e madh kroat ndërmjet Dinamo Zagrebit dhe Hajdukut të Splitit. Sulmuesi prishtinas ka shënuar golin e dytë në fitoren e Hajdukut si mysafir, 2:0, në Maksimir të Zagrebit, të dielën mbrëma.

Ai shënoi më minutën e 93-të.