Sport

Hamilton fiton në Arabinë Saudite, titulli vendoset në Abu Dhabi

Foto: AP
 

Lewis Hamiltoni ka fituar garën kontroverse dhe kaotike në Grand-Prixin e Arabisë Saudite.

Hamiltoni mposhti konkurruesin direkt për titull kampioni, Max Verstappenin, dhe tashmë gara për kampion në Formula 1 do të vendoset në javën tjetër në Abu Dhabi.