Sport

Boks, Hrgoviq vazhdon me fitore me nokaut, i afrohet luftës për titull bote

Filip Hrgovic
 

Boksieri kroat Filip Hrgoviq po vazhdon me fitore me nokaut.

Hrgoviq të shtunën mbrëma në Las Vegas mposhti me nokaut teknik në raundin e tretë Emir Ahmatoviqin, duke mbrojtur titullin IBF International në peshën e rëndë dhe duke iu afruar një lufte për titull bote.