Sport

Guardiola pritet ta drejtojë New York Cityn

 

Kontrata e Pep Guardiolës me Manchester Cityn përfundon në verën e vitit 2023 dhe çfarë do të ndodh më pas është ende e paqartë.

“Marca” spanjolle ka raportuar se ish-trajneri i skuadrave të njohura evropiane mund të kalojë në ligën MLS. Ka spekulime se ai mund ta udhëheqë skuadrën New York City në të ardhmen.