Sport

“Der Klassiker” në Gjermani, Dortmundi kundër Bayernit

 

Derbit, ndeshjet e rivalëve dhe klasiket janë tregues i një sezoni të gjatë në futboll.

Japin emocione të shumta njësoj siç do të ndodhë në vikend, të shtunën në orën 18:30, në “Westfalenstadion”.