Sport

Besa nuk lejohet të futet në Rumani nga territori i Serbisë

 

Kampiones në fuqi të Kosovës në hendboll, Besa Famgasit, nuk i është lejuar kalimi i tranzitit nga Serbia në Rumani.

Skuadra kosovare nuk është lejuar ta kalojë kufirin mes Serbisë dhe Rumanisë, të premten. Besa të dielën do ta zhvillojë të dielën ndeshjen e kthimit ndaj ekipit nga Rumani, Potaissa Turda në kuadër të rrethit të tretë të Kupës EHF.