Sport

Atletico fiton titullin në Brazil pas 50 vjetësh

 

Atletico Mineiro e përmbysi disavantazhin e dy golave dhe më pas e fitoi titullin e Brazilit për herën e parë në 50-të vjet.

Atletico Mineiro fitoi në Bahia në ndeshjen e fundit me rezultatin 3:2.