Sport

Erikseni do ta shkëpusë kontratën me Interin

 

Mesfushori Christian Eriksen do ta shkëpusë kontratën e tij me skuadrën e Interit në janar, pasi nuk do të lejohet të luajë në Serie A me ICD të vendosur.

Eriksen në ndeshjen hapëse të Danimarkës në “Euro 2020” pësoi atak kardiak ndaj Finlandës dhe kolapsoi në fushë.