Sport

Pensionohet Liridon Kukaj, mbrojtësi që u përball edhe me Ronaldon e Raulin

 

Karrierës 21-vjeçare në futboll mbrojtësi, Liridon Kukaj, i ka dhënë fund të enjten. Ai luajti deri në minutën e 76-të në triumfin e KEK-ut kundër Trepçës, 1:0, në kuadër të Kupës së Kosovës. Drejtuesit dhe lojtarët e KEK-ut e nderuan Kukajn me një fanellë të vendosur në ram, me numrin 21.

Kukaj, 38-vjeçar, zgjodhi KEK-un si skuadër ku do t’i jepte fund karrierës si lojtar. Ai ka thënë se këtë moment e kishte menduar edhe më herët.