Sport

Reyna kthehet në stërvitje te Dortmundi, i gatshëm për Bayernin

 

Mesfushori amerikan Gio Reyna është kthyer në stërvitje te skuadra e Borussia Dortmundit pas gati tre muajve pauzë për shkak të lëndimit të muskulit të këmbës së djathtë.

Skuadra e Dortmundit ka njoftuar se 19-vjeçari po stërvitet me pjesën e ekipit dhe ka gjasa që të përfshihet për ndeshjen derbi të Bundesligës ndaj Bayernit, që luhet këtë të shtunë.