Sport

Krasniqi krenare që shënoi gol për Shqipërinë në ndeshjen emocionale ndaj Kosovës

 

Mesfushorja e Shqipërisë, Qëndresa Krasniqi ishte tejet emocionale pas fitores ndaj Përfaqësueses së Kosovës. Shqipëria triumfoi 2:1 ndaj Kosovës të martën në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror të vitit 2023.

Krasniqi pati paraqitje fantastike dhe ishte ndër më të dalluarat në fushë te Shqipëria. Krasniqi, fillimisht asistoi në golin e epërsisë të Shqipërisë që e shënoi Kristina Maksuti (19’), ndërsa golin e shënoi në minutën e 84-të.