Sport

Volejbollistët e Pejës synojnë paraqitje të mirë ndaj liderit portugez

 

Si ekipi i vetëm nga Kosova që këtë edicion paraqitet në garat evropiane të volejbollit, Peja synon të ketë “prezantim dinjitoz”.

Kampionia në fuqi dhe fituesja e Kupës së Kosovës në konkurrencën e meshkujve, Peja, të mërkurën nis rrugëtimin e saj në garat evropiane. Kundërshtarin e parë në kuadër të Challenge Cup, niveli i tretë i garave evropiane, Peja nuk do ta ketë aspak të lehtë. Përballë Pejës do të jetë ekipi nga Portugalia, AJ Fonte Bastardo Azores. Ky ekip aktualisht është lider në kampionatin portugez.