Sport

FIFA paraqet golat e nominuar për më të mirin e vitit

 

FIFA ka zbuluar golat e nominuar për golin më të mirë të këtij viti apo siç njihet ndryshe “FIFA Pushkash Award”.

Për golin më të mirë të vitit, janë të nominuar një gola të bukur, të cilët mbajnë firmat e lojtarëve si Lucas Diaz, Gauthier Hein, Erik Lamela, Valentino Lazaro, Riyad Mahrez, Sandra Owusu-Ansah, Vangelis Pavlidis, Daniela Sanchez, Patrick Schick, Mehdi Taremi dhe Caroline Weir.