Sport

Kosova synon fitore në ndeshjen e veçantë ndaj Shqipërisë

 

Të veçantë dhe emocionale e ka cilësuar Afërdita Fazlija ndeshjen mes futbollisteve të Kosovës dhe atyre të Shqipërisë. Por përzgjedhësja e “Dardaneve” ndaj Shqipërisë pret fitore.

Në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, të martën, prej orës 16:00, Kosova do të përballet me Shqipërinë, në ndeshjen e radhës mes dy përfaqësueseve shqiptare.