1 perditesime
16:39

Goli i Mustafit nuk mjafton, Levante humb 3:1

Ndonëse kaloi herët në epërsi, Levante ka pësuar edhe një humbje në La Liga. Skuadra e Shkodran Mustafit dhe Enis Bardhit, të dielën pësoi 3:1 nga Real Betisi, në kuadër të xhiros së 15-të të La Ligas spanjolle.

Mustafi shënoi me asistim të Bardhit, për rezultatin 1:0 në minutën e shtatë. Por në pjesën e dytë Betisi i shënoi tre gola. Juanmi shënoi tre gola. Betisi është i katërti me 27 pikë.

Ndërkohë Levante është e fundit me vetëm shtatë pikë. Ka shtatë barazime e tetë humbje deri më tani. Është skuadra e vetme pa fitore në La Liga.

14:38

Bardhi asiston, Mustafi shënon gol

Dyshja shqiptare ka funksionuar shumë mirë në fillim të ndeshjes te Levante.

Levante ka kaluar në eprësi 1:0 në ndeshjen në udhëtim ndaj Real Betisit, që i takon La Ligas spanjolle.

Në minutën e shtatë, Enis Bardhi asistoi për Shkodran Mustafin që realizoi gol.

Golin mund ta shihni duke klikuar KËTU