Sport

Leicesteri mposht Legian, grupi C plotësisht i hapur

 

Patson Daka, James Madison dhe Wilfred Ndidi kanë shënuar nga një gol për fitoren 3:1 të Leicester Cityt ndaj Legia Varshavës. Ndeshja e së enjtes mbrëma i takoi grupit C të Ligës së Evropës. Filip Mladenoviq shënoi golin e vetëm për skuadrën polake. Ky rezultat e lë plotësisht të hapur grupin C.

Udhëheq Leicesteri me 8 pikë, ndërsa Spartak Moska dhe Napoli i kanë nga shtatë. Legia është e fundit me 6 pikë.