Sport

Edhe Penza starton me fitore në Ligën Unike

 

Kampionia në fuqi e Kosovës në basketboll, Penza ka startuar me fitore në Ligën Unike.

Në xhiron e parë, Penza ka triumfuar me rezultatin 91:83 në udhëtim te Flamurtari i Vlorës. Amerikanet Rael Whitsitt dhe Ariana Beamon kanë udhëhequr Pezën drejt triumfit.