Sport

Osimhen është liruar nga spitali

 

Sulmuesi i Napolit, Victor Osimhen, është liruar nga spitali dhe klubi konfirmoi se situata e nigerianit do të “rivlerësohet nga 10 deri 15 ditë”.

Osimhen pësoi frakturë në fytyrë pas përplasjes aksidentale të kokës me mbrojtësin e Interit, Milan Skriniar, por fytyra e qendërsulmuesit u dëmtua rëndë nga incidenti.