Sport

Rangnick ka marrëveshje me Unitedin

 

Gjermani Ralf Rangnick pritet të jetë trajneri i ri i skuadrës së Manchester Unitedit. Mediumet britanike kanë raportuar të enjten se marrëveshja mes palëve tashmë është arritur dhe është çështje kohe para se Rangnick të zyrtarizohet.

Rangnick 63-vjeçar, do të jetë trajner i përkohshëm i Unitedit dhe do ta drejtojë ekipin deri në fund të këtij sezoni.