Sport

Forma e Neymarit shqetëson Parisin

FOTO: AP
 

Përderisa Lionel Messi dhe Kylian Mbappe kanë pushtuar ballinat për Paris Saint-Germainin këtë sezon, forma e dobët e sulmuesit Neymar është bërë shqetësuese për klubin nga kryeqyteti francez. Braziliani ka shënuar vetëm një gol në tetë ndeshje këtë edicion, dhe atë e realizojë nga penalltia në fitoren 2:1 kundër skuadrës së Lyonit.

I tronditur nga dëmtimet e vogla dhe të shpeshta - siç ka qenë qëkur u transferua nga Barcelona për një tarifë rekorde në vitin 2017 - Neymar ka luajtur 90 minuta në vetëm pesë nga 15 ndeshjet që i ka zhvilluar PSG-ja këtë edicion në të gjitha garat.