Sport

Pasi mposhti favoritin, te Liqeni rriten ambiciet për kalim në raundin elit

 

Kampioni i Kosovës në futsall, Liqeni, ka startuar me fitore në raundin kryesor (Main Round) të Ligës së Kampionëve.

Në ndeshjen e parë të Grupit 6, e cila u zhvillua të enjten në Ivano-Frankivsk të Ukrainës, Liqeni e ka mposhtur ekipin nga Rumania, United Galati, me rezultatin 6:4. Dueli ishte interesant dhe fituesi nuk është ditur deri në fund. Skuadra rumune nuk u dorëzua deri në fund dhe me pak fat ka mundur edhe ta barazojë rezultatin, në kohën kur Liqeni kishte epërsinë e një goli, 5:4.