Sport

City e Arsenali në garë për Solomonin

Foto: AP
 

Skuadrat nga Premier League, Manchester City dhe Arsenali janë futur në garë për shërbimet e mesfushorit të Shakhtarit, Manor Solomon.

Mediumet angleze kanë njoftuar të enjten, se si City ashtu edhe Arsenali do të tentojnë transferimin e 22-vjeçarit gjatë afatit kalimtar të verës. Solomon ka kontratë me Shakhtarin deri në fund të vitit 2023 dhe ekipi nga Ukraina është i gatshëm ta lirojë nëse merr një ofertë mbi 25 milionë euro.