Sport

Raiola refuzoi Man. Utd dhe e dërgoi Haalandin te Dortmundi

 

Pas shkëlqimit me Salzburgun, për Erling Haalandin kishte interesim të madh nga klubet evropiane.

Por, ai vendosi që të transferohet te Dortmundi në Gjermani.