Sport

Dortmundi kalon në 1/8 e finales së Kupës

Foto: AP
 

Thorgan Hazardi hyri në lojë në pjesën e dytë dhe shënoi dy gola për t’ia siguruar Dortmundit kalimin në 1/8 e finales së Kupës së Gjermanisë.

Dortmundi eliminoi Ingolstadtin, duke e mposhtur me rezultatin 2:0, duel që u zhvillua të martën mbrëma.