1 perditesime
22:42

Milani rrëmben pozitën e parë në Serie A

Milani është lider i Series A, të paktën deri të enjten kur do të luajë Napoli ndaj Genoas. Milani ka shënuar fitore ndaj Torinos me rezultatin 1:0, të martën mbrëma. Golin e tri pikëve për “kuqezinjtë” e shënoi Olivier Giroudi.

Francezi realizoi nga afërsia në minutën e 14-të pas një topi që mori nga Kruniqi. Kjo ndeshje i takon javës së dhjetë të Series A. Me 28 pikë, Milani zë vendin e parë me tri pikë më shumë se Napoli që ka një ndeshje më pak të luajtur. Torino është në vendin e 13-të me 11 pikë.

Te Torino nga minuta e 75-të luajti edhe Mërgim Vojvoda, derisa portieri Etrit Berisha qëndroi në stol edhe në këtë ndeshje.

21:06

Giroudi e kalon Milanin në epërsi

Olivier Giroud, ka shënuar për epërsinë e Milanit kundër Torinos.

Francezi realizoi nga afërsia në minutën e 14-të pas një topi që mori nga Kruniqi.

Kjo ndeshje i takon javës së dhjetë të Series A.