Sport

Ramosit i shtyhet debutimi me PSG-në

 

Lajmet e këqija për Sergio Ramosin nuk kanë fund. Mbrojtësi spanjoll do të vazhdojë të mbetet jashtë fushave shkaku i një lëndimi të pësuar. Ramos që prej transferimit gjatë verës te PSG-ja nuk ka arritur të rikuperohet nga lëndimet. Mbrojtësi spanjoll ka lënduar gjurin dhe nuk ka arritur të rikuperohet ende.

35-vjeçari do të mungojë edhe në dy ndeshjet e radhës, atë ndaj Lille në ligë dhe në Champions ndaj Leipzig