Sport

Arsenali fiton pas dy barazimeve

 

Pas barazimeve me Brightonin dhe Crystal Palacen, Arsenali ka gjetur fitoren në Premier League. Skuadra e Mikel Artetas mposhti 3:1 Aston Villan në xhiron e nëntë.

Thomas Partey, Pierre-Emerick Aubameyang dhe Emile Smith Rowe realizuan golat për “Topçinjtë”. Te Villa shënoi Jacob Ramsey.