Sport

Shqipëria dënohet me një ndeshje pa shikues

 

Përfaqësuesja e Shqipërisë në futboll është dënuar me një ndeshje pa shikues dhe ka marrë një gjobë prej 150 mijë frangash nga Komiteti Disiplinor i FIFA-s për shkak të ngjarjeve që ndodhën në duelin ndaj Polonisë.

Këtë e ka bërë të ditur Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) të enjten mbrëma. Ky dënim ka ardhur pas incidentit në duelin që Shqipëria e luajti në shtëpi kundër Polonisë në stadiumin “Air Albania” në kuadër të kualifikimeve për Botërorin “Katari 2022”.