Sport

Marseille synon ta ndalë PSG-në

 

Derbi i madh francez ndërmjet Olympique Marseille dhe Paris Saint-Germainit do të luhet në xhiron e 11-të të ligës franceze.

Në “Velodrome” ekipi i drejtuar nga trajneri Jorge Sampaoli do të kërkojë t’ia shkaktojë humbjen e dytë këtë edicion liderit, PSG-së. Marseille është në pozitën e tretë me 27 pikë, 10 më pak se PSG-ja që ka një ndeshje më shumë të luajtur.