Sport

Man.Utd gati ta njoftojë me humbje Liverpoolin në derbi

 

Dy skuadrat më të suksesshme në Angli, Manchester Unitedi dhe Liverpooli, do të takohen në “Old Trafford”, të dielën, në derbin e madh anglez.

Manchester Unitedi dhe Liverpooli këtë sezon janë në mesin e skuadrave pretendente për titullin e kampionit. Tek Unitedi pas 12 vjetësh rikthehet të luajë në derbin e zjarrtë Cristiano Ronaldo, që është duke kaluar formë fantastike prejse iu bashkua ekipit në fillim të këtij sezoni. Ronaldo në pesë ndeshje në ligë ka tre gola.