Sport

Llapi, megjithatë, nuk luan në “Zahir Pajaziti” deri në vitin e ardhshëm

 

Llapi është këndellur në tri xhirot e fundit të Superligës së Kosovës në futboll dhe është prej ekipeve me formën më të mirë aktualisht.

Skuadra nga Podujeva ka tri fitore në po aq ndeshje, një si vendëse dhe dy si mysafire. Janë tri fitoret e vetme të Llapit këtë edicion.