Sport

Sulmohen zyrtarët e Union Berlinit në prag të ndeshjes me Feyenoordin

 

Presidenti i klubit gjerman të futbollit, Union Berlin ishte në mesin e një grupi zyrtarësh të ekipit që u sulmuan në Holandë para ndeshjes kundër Feyenoordit në Ligën e Konferencës, me një person që kishte nevojë për trajtim spitalor.

Policia e Roterdamit tha të enjten se një 25-vjeçar vendas u arrestua pasi një grup njerëzish hodhën karrige dhe objekte të tjera. Zyrtarët e Unionit Berlinit, përfshirë presidentin Dirk Zingler dhe një anëtar të bordit, u sulmuan në një bar në Roterdam të mërkurën mbrëma.