1 perditesime
22:55

Fitore e thellë e Chelseat kundër Malmos

Chelsea e ka shënuar fitoren e dytë këtë sezon në Ligën e Kampionëve. Ekipi anglez e ka mposhtur Malmon me rezultat 4:0, në ndeshjen e Grupit H, e cila u zhvillua në Londër. Për epërsinë e Chelseat shënoi Andreas Christensen në minutën e 12-të.

Për 2:0 realizoi Jorginho nga penalltia. Në zonë u pengua Romelu Lukaku. Golin e tretë për ekipin e anglez e shënoi Kai Havertz në fillim të pjesës së dytë. Për 4:0, shënoi Jorginho dhe sërish nga penalltia. Për reprezentuesin e Italisë ishte goli i dytë në këtë ndeshje. Me gjashtë pikë, Chelsea renditet në vendin e dytë. Derisa Malmo është e fundit pa pikë. 

Ndërkohë Juventusi fitoi 1:0 në udhëtim ndaj Zenitit. Dejan Kulushevski (86') realizoi golin e fitores. 

https://streamff.com/v/4d1aa9

 

 

21:51

Chelsea e mbyll pjesën e parë me dy gola epërsi

Chelsea është duke e mposhtur Malmon në pjesën e parë me rezultatin 2:0, në kuadër të Grupit H të Ligës së Kampionëve.

Për epërsinë e Chelseat shënoi Andreas Christensen në minutën e 12-të.

Për 2:0 realizoi Jorginho nga penalltia. Në zonë u pengua Romelu Lukaku. Në kuadër të këtij Grupi, Zenit dhe Juventusi po luajnë 0:0 në pjesën e parë.

https://streamff.com/v/f3bb7b