Sport

Pesë të arrestuar për sulmin ndaj tifozit të Cityt

Foto: AP
 

Një tifoz i futbollit, 63-vjeçar, po lufton për jetën pasi u sulmua në parkingun e stadiumin të martën në ndeshjen e Ligës së Kampionëve mes Manchester Cityt dhe Brugges që u zhvillua në Belgjikë.

Autoritetet belge kanë konfirmuar se janë arrestuar pesë tifozë të cilët e lanë një tifoz të Manchester Cityt në gjendje kritike pas sulmit në Drongen.