Sport

Tucheli konfirmon interesimin e Chelseat për Haalandin

 

Thomas Tuchel ka konfirmuar se Chelsea është i interesuar për Erling Haalandin dhe se ka bisedime të vazhdueshme për të, si transferim të mundshëm.

Haalandi është njëri prej sulmuesve më të rrezikshëm në futbollin evropian tash e dy vjet. Shkëlqeu te Red Bull Salzburgu, ndërsa formën e mirë po e vazhdon te Dortmundi.