Sport

Barcelonës i duhet patjetër fitorja ndaj Dynamos për të mbajtur shpresat gjallë në Champions

Foto: AP
 

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, u ka dhënë mesazh të qartë futbollistëve të tij para ndeshjes me Dynamo Kievin. Ai ka thënë se Barcelona duhet patjetër ta fitojë këtë ndeshje për të pasur gjasa që të avancojë përtej fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Dueli mes Barcelonës dhe Dynamo Kievit zhvillohet të mërkurën në stadiumin “Camp Nou”, prej orës 18:45 dhe i takon xhiros së tretë të Grupit E.