Sport

Sane i shndërron vërshëllimat e tifozëve të Bayernit në ovacione

Foto: AP
 

Pasi u fishkëllye pa mëshirë nga tifozët e Bayern Munichut në gusht, Leroy Sane ka përforcuar pozitën e tij për të heshtur tifozët e pakënaqur dhe për të justifikuar transferimin prej 45 milionë eurosh nga Manchester City.

Sane do të jetë titullar të mërkurën ndaj Benficas në Lisbonë, me Bayernin që kërkon fitoren e tretë rresht në Ligën e Kampionëve, për të qëndruar në krye të Grupit E, pas fitoreve që i pati muajin e shkuar kundër Barcelonës dhe Dynamo Kievit. Asnjë klub nuk arriti të shënojë gol ndaj Bayernit, i cili ka realizuar tetë herë deri më tani në Evropë. Sane ka një pjesë të meritave pasi rriti presionin e tij në pjesën e kundërshtarit. Siç thekson trajneri i Bayernit, Julian Nagelsmann, Sane ka “përfshirë veten në punën mbrojtëse dhe ka bërë hapa të jashtëzakonshëm në aspektin defensiv”.