Sport

Juventusi fiton derbin me Romën

 

Moise Kean ka shënuar gol për ta vendosur derbin mes Juventusit dhe Romës.

Juve fitoi 1:0 të dielën mbrëma, falë golit të shënuar nga Kean në minutën e 16-të. Në minutën e 44-t, Roma nuk shfrytëzoi penallti.