Sport

Futbolli francez në hall nga tifozët

Foto: AP
 

Trazirat e tifozëve nuk janë ndonjë dukuri e re në futbollin francez.

Vetëm në dekadën e fundit, përkrahësit e Bastias kanë hedhur shufra prej druri në drejtim të lojtarëve të PSG-së, Anthony Lopes është goditur nga një fishekzjarr, ndërsa luante për Lyonin dhe një figurë e Mathieu Valbuena është varur në stadiumin “Velodrome”.