Sport

Xhaka mund të kthehet më herët nga lëndimi

 

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, ka dhënë shpresa se mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, mund të kthehet shumë më herët se që është lajmëruar në fillim.

Xhaka u lëndua në derbin e Londrës ndërmjet Arsenalit dhe Tottenhamit në fund të shtatorit. Ekzaminimet mjekësore thanë se ai ka pësuar dëmtim serioz në ligamentin e brendshëm të gjurit dhe u tha po ashtu se reprezentuesi i Zvicrës do të mungojë tre muaj.