Sport

Real Madridi në telashe, lëndohen Alaba e Militao

 

Eder Militao ka pësuar një dëmtim në pulpë gjatë detyrës me Brazilin të hënën dhe mund të jetë jashtë fushës për të paktën një javë.

Tifozët madrilen janë duke u shqetësuar pasi gazeta spanjolle “AS” ka shkruar se David Alaba ka marrë goditje serioze në nyjën e këmbës gjatë detyrës me Austrinë në duelin kundër Danimarkës këtë javë.