Sport

Benzema, rrugës drejt sezonit më të mirë në karrierë

 

Karim Benzema është njeriu në formë te skuadra e Real Madridit, por formën e mirë e ka përcjellë edhe te Përfaqësuesja e Francës.

Sulmuesi madrilen i ka realizuar nëntë gola dhe 7 asistime në 8 ndeshje si titullar këtë edicion.